Bleskovky

Jiří Bartoš hledá odpovědi v Himálaji a v Indii

Pondělí, 22.9.2014

Muzeum Novojičínska a Comenius Fulnek zvou na přednášku z cyklu "Cesta kolem světa - Himálaj a severní Indie". Průvodcem bude lékař a cestovatel Jiří Bartoš.

Přednáška v oratoři kostela sv. Josefa začíná ve čtvrtek 25. září v 17 hodin, základní vstupné je 40 a snížené 20 korun.

"Mnoho z nás hledá odpovědi na některé základní otázky života. Tak jsem se je vydal hledat do indického Himaláje a severní Indie," naznačuje Jiří Bartoš nejen cestopisný, ale také filosofický rozměr své přednášky.

Jerlochovický kostel zve na koncert i výstavu

Pondělí, 22.9.2014

V sobotu 27. září zazní v kostele v Jerlochovicích od 17 hodin známé skladby v podání Komorního orchestru Pavla Josefa Vejvanovského a ženského pěveckého sboru Píseň.

Ve věži kostela vystaví své malby Magdaléna Feilhauerová, koláže představí Radim Scholaster. 

Jak bude vypadat nová mateřská škola?

Pondělí, 22.9.2014

Město v příštích dnech vystaví všechny soutěžní práce architektonické soutěže o návrh na výstavbu nové mateřské školy ve Fulneku.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 25. září v 16.30 hodin v kostele sv. Josefa při Kapucínském klášteře. V průběhu výstavy může každý svým hlasováním podpořit některý z finálních projektů.

Poslední záříjová dekáda ve znamení veřejných schůzí

Čtvrtek, 18.9.2014

Vedení města Fulnek zve všechny občany na veřejné schůze.

Maraton podzimních setkání s veřejností startuje v pondělí 22.09.2014  v 16.00 hod. ve Stachovicích v hasičské zbrojnici, ve stejný den pokračuje v 18.00 v Děrném v budově osadního výboru.

Druhá etapa je na programu v úterý 23. září.  V Autobaru v Pohořílkách se začíná v 16.00 hod, v Jílovci v budově osadního výboru v 17.30 a v sále hostince U Jindřicha v Lukavci v 19 hod.

Finiš je plánován na středu 24. září v 16.00 hod. na hřišti v Jestřabí.

Den pro rodiny a Dožínky 2014 v Děrném

Úterý, 9.9.2014

Občanské sdružení K Pramenům a Osadní výbor Děrné pořádají v sobotu 13. září Den pro rodiny spojený s dožínkovými slavnostmi.

Na hřišti v Děrném se vedle dožínkového průvodu a tanečního vystoupení nabídne ukázka a možnost vyzkoušení tradičních řemesel a povolání, jako jsou kovář, kamnář, pekař, stolař či včelař. Atraktivní zážitky a podívanou slibují soutěže na balících slámy a dojení kozy. Příchozí si také mohou koupit med a nechat nabrousit nože, motyky nebo sekery. Pro děti jsou připraveny nafukovací atrakce a skluzavka. Odpoledne zpestří burčák z Moravy, dobroty na grilu i sladké frgály a koláče. K tomu všemu bude vyhrávat dechová hudba Děrničanka.

Program startuje ve 14 hodin, za vstup zaplatí dospělí padesátikačku, děti mohou přijít zdarma.

 

"Jinak" v kapli sv. Rocha

Čtvrtek, 21.8.2014

Do Fulneku se vrátila rodačka Lenka Rašková. Známá výtvarnice vystavuje v kapli sv. Rocha. Výstava nazvaná "Jinak" je k vidění do neděle 24. srpna. Galerie v kapli otevírá zájemcům od 10 do 12 hodin, po odpolední siestě můžete vidět Lenku Raškovou jinak mezi 15 a 17 hodinou.

Turnaj v pétanque

Úterý, 19.8.2014

Chcete si zasportovat s francouzskou elegancí? Občanské sdružení T.O.Touhy pořádá ve spolupráci s MKCF turnaj v pétanque.

Začíná se v neděli 24. srpna v 15 hodin v zahradě Městského kulturního centra Fulnek. "Znáte pétanque? Pokud ano, přijďte na turnaj. Pokud ne, přijde se to naučit," zve T.O.Touhy.

Wimbledon, Petra a jahody ve Fulneku

Pátek, 4.7.2014

Petra Kvitová bude hrát v sobotu finále grandslamového turnaje ve Wimbledonu a fulnečtí mohou být při tom.

Městské kulturní centrum zve do svého sálu, kde začíná v sobotu 5. července ve 14.30 hodin velkoplošná projekce finálové bitvy Petry s Kaďankou Bouchardovou.

K povzbuzování zdejší rodačky se budou podávat - jahody se šlehačkou.

Kvitová je ve čtvrtfinále

Pondělí, 30.6.2014

Stále sledujeme skvělou jízdu fulnecké odchovankyně Petry Kvitové letošním tenisovým Wimbledonem.

Petra uspěla také v osmifinále, kde nedala šanci 61. hráčce singlového žebříčku WTA Pcheng Šuaj z Číny. „Moje úroveň tehdy a nyní se nedá porovnávat. Hra se změnila, moje povaha taky. Hraju pod větším tlakem,“ porovnala Kvitová v televizním rozhovoru po zápase své letošní výkony s Wimbledonem 2011, kdy turnaji kralovala. „Proti Venus to byl skvělý zápas. Ale i dneska jsem musela hrát na vysoké úrovni, abych vyhrála.“ dodala Petra po výhře 6:3 a 6:2 nad Číňankou.

Loni i předloni bylo pro naši nejlepší tenistku wimbledonské čtvrtfinále konečnou stanicí, letos by ráda došla stejně jako před třemi roky dále. Zda se jí to povede, to ukáže úterní duel s krajanku Barborou Záhlavovou-Strýcovou. 

Hasiči otevřou dveře pro všechny zájemce

Pondělí, 23.6.2014

Ve fulnecká hasičské zbrojnici proběhne den otevřených dveří, aby si obyvatelé města mohli prohlédnout, jak vypadá nově zrekonstruovaný objekt. Rekonstrukce začala v září 2013 a byla dokončena k květnu. "Hasičárna" se raduje ze zateplení objektu a výměny všech otvorových výplní (dotace ve výši 85 % z Operačního programu Životního prostředí), z kompletní výměny elektroinstalece či zapezpeční objektu. Nové podlahy garáže, skladu, sálu a kanceláří stejně jako rekonstrukci socálního zázemí se povedlo realizovat díky dotaci ve výši 95% z Moravskoslezského kraje.

Fulnečtí hasiči zvou veřejnost k prohlídce své zbrojnice a také současné i historické techniky ve středu 25. června od 9 do 17 hodin.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky