Cimbálovka rozparádila hosty oslav výročí českého školství

Středa, 21.5.2014

Zlínská cimbálovka Réva rozezpívala - a kdyby nebylo židlí, tak by jistě i roztančila - hosty dalšího dílu oslav 90. výročí českého školství na Fulnecku. Akci v kostele sv. Josefe si užila více než stovka diváků.

Úvod patřil pozdravům vedení města, které zastupoval místostarosta Jiří Kvita, a připomínce důležitých dat. Právě před 90 lety se totiž otevřela první česká škola ve Fulneku, dnešní ZŠ Jana Amose Komenského. Ta slaví mimořádné výročí několik měsíců: v lednu pozvala rodiče a prarodiče přímo do výuky, v březnu uspořádala společnou akci s "konkurenční" ZŠ TGM a na 14. červen chystá slavnostní akademii žáků a den otevřených dveří. 

"Před devadesáti lety vyvrcholilo úsilí české menšiny, aby se děti českých občanů žijících ve Fulneku a jeho okolí učily česky a na české škole. Dne 15. června 1924 byla škola slavnostně otevřena a tehdejší první žáci a první učitelé začali psát bohatou historii školy na České ulici," napsala k almanachu vydanému ke kulatému výročí ředitelka školy Vilma Klevarová.

Průběh koncertu popisovat nebudeme, neb netypickou atmosféru koncertu Révy, která hraje na cimbál kromě lidovek taky rock stejně jako vážnou a cikánskou hudbu, nelze slovy vystihnout. Akci jsme zdokumentovali v malé fotogalerii: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.706320646091933.1073741828.699...

Autor: 
Vladislav Sobol