AG Flek, Burian, Jaromír 99... Rodí se nový kultovní festival? (SOUTĚŽ O VSTUPENKY)

Pátek, 23.5.2014

Moravskoslezský kraj je líhní folkových hvězd i věrných návštěvníků festivalů - na ty ale většinou museli až do Mohelnice na tamnější dostavník. Neformální uskupení Silesia Art to chce změnit: na 21. června chystá v kouzelném areálu zámku v Hradci nad Moravicí festival Hradecký slunovrat. Ten kromě folkových legend nabídne elektronickou hudbu v zámeckých sklepích, kočovné divadlo nebo výstavu Jaromíra 99 (film Alois Nebel a Neckářova Půlnoční). REJ je mediálním partnerem festivalu a nabízí dvě vstupenky za správnou odpověď na otázku - viz níže.

Na co konkrétně se mohou návštěvníci těšit? Na hlavní scéně vystoupí AG Flek (v plném obsazení), Žamboši (dvojnásobní držitelé Anděla), Michal Němec (s komorní verzí Jablkoně), Petr Linhart, Karolina Kamberská a další.

Festival nabídne i nehudební kulturní zážitky - vernisáž výstavy Kill Time výtvarníka Jaromíra 99 (přímo pro Hradecký slunovrat připravuje několik specialit), diváky rozptýlí kočovná herecká společnost i poezie. Připravuje se také hudební open scéna, která bude příležitostí pro vystoupení obecně méně známých kapel i jednotlivců, představí se na ní hudebníci z Opavy, Prahy, Bruntálu, Brna, Vsetína, Znojma, Dobříše a dalších koutů Čech, Moravy a Slezska. Sklepy Bílého zámku se rozezvučí elektronickou hudbou tech-housu, minimalu a techna, pozdní večer bude patřit cimbálovce s vínem, na nádvoří. Festival bude mnohostranným kulturním zážitkem, bude na něm místo také na zábavu pro děti a příjemné občerstvení (nejen) z produkce malých pivovarů.

"Hradecký zámek je magické místo, prodchnuté silnými uměleckými osobnostmi, které jím prošly a zanechaly zde své stopy,“ zve na festival za pořadatele Václav Müller. „Jsme moc rádi, že můžeme navázat na historii a nabídnout návštěvníkům zajímavý program. Věříme se, že se díky místu jejich zážitky znásobí,“ dodává za pořadatele Jana Šoupalová, která má na starost produkci festivalu. Více informací na www.hradeckyslunovrat.cz

Soutěžní otázka pro čtenáře REJe:

Kdo bude doprovázet na koncertu Michla Němce? Správnou odpověď (nápověda na www.hradeckyslunovrat.cz) pošli do konce května na adresu fulnecky.rej@seznam.cz. Z autorů správných odpovědí vylosujeme výherce dvou vstupenek (které jinak stojí 250 korun v předprodeji do 30. 5. a od června 340 korun).

Autor: 
VS

Komentáře

Škoda že tam nehraje Žalman a společnost, jinak vám fandím, Vláďa