Letní kino chystá záplavu českých filmů

Sobota, 28.6.2014

Snad nás v létě nečeká jiná záplava než ta filmová. A snad bude prázdninový čas rozmarný pouze v kině. Fulnecký letňák totiž připravil pro filmové fanoušky pořádnou porcí výborných českých komedií.

Letní filmovou zábavu pod širým nebem odstartuje v pátek 4. července největší akce v dějinách stěhování. Ke komedii o dvanáctinásobné směně bytů Kulový blesk režisérů Smoljaka a Podskalského napsal scénář Zdeněk Svěrák. Hlavní roli advokáta Radosty skvěle ztvárnil Rudolf Hrušínský.

O týden později pobaví nešika a smolař Luděk Sobota ve snímku Jáchyme, hoď ho do stroje.

V sobotu 19.července se bude promítat u bývalé školy ve Vlkovicích, kde se spolu s Josefem Kemrem podíváme Na samotu u lesa.

Následují nesmrtelné Menzelovy Postřižiny s Jaromírem Hanzlíkem a Magdou Vašáryovou a její nezapomenutelnou koupací scénou v útrobách pivovaru (pátek 25. července).  V srpnu bude filmový maratón pokračovat hudební komedií Alice Nellis Revival s nostalgicky stárnoucími muzikanty Polívkou, Heřmánkem a Krobotem (1.8.). V pátek 8. srpna nás Jan Tříska pozve do Obecné školy, o týden později, 15.8., přijde s Rozmarným létem Rudolf Hrušínský, aby si zoufal, že "Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťasťastným..."

Snad bude nadcházející léto převážně šťastné a přispějí k tomu i fulnecké filmové seance. Za letní pohodu pod širákem zaplatíte 30 korun, ve Vlkovicích se promítá zadrma.

Autor: 
redakce