Fulnecké prázdniny uzamkne Fulnečka 2014

Úterý, 19.8.2014

Tečku za letošním prázdninami ve Fulneku napíše v sobotu 30. srpna Fulnečka, která se prezentuje jako malý rodinný festiválek v krásném, očistném a bezpečném prostředí, čímž se liší od mnoha komerčních festivalů. Vlakčeta přiveze hudební vagón do zahrady Městského kulturního centra Fulnek v pravé sobotní poledne.

Z historie...

Festival Fulnečka navazuje na velmi oblíbenou a hojně navštěvovanou Přehlídku fulneckých kapel, pravidelné setkání muzikantů působících ve  Fulneku a okolí. To se původně  konalo v zahradě legendární fulnecké hospody Bundík, později se nakrátko přestěhovalo do areálu autokempu v Jerlochovicích, aby se opět vrátilo do nově zrekonstruované zahrady MKCF. Postupem času se zde kromě místních kapel začali objevovat hosté zvučných jmen. V roce 2011 festival s novým názvem přivítal ostravské Buty, o rok později Milana Caise s kapelou Tata Bojs. V minulém ročníku se stali festivalovými magnety Michala Hrůza a Ladislav Křížek s kapelou Kreyson.

Fulnečka 2014...

přiveze legendu, zpěváka a baviče Ivana Mládka s jeho Banjo Bandem. Otec Jožina s bažin poskytne prostor také Kalamity Jane, aby se svěřila, jak to včera večer u sila prvně zkusila. Mládkovci vystoupí od 16 hodin.

Dalším z řady hostů je mistr světa v moderním stepu Dan Borák. Jeho rodina pochází z Fulneku, je synovcem výborné klavíristky a učitelky Bohunky Hrubišové. Na pozornost a přízeň dívek se může těšit devatenáctiletý multiinstrumentalista Voxel. Ten už má na Facebooku přes padesát tisíc příznivců a jeho první singl "V síti" se dočkal velké sledovanosti na youtube.com. Nebudou chybět ani finalisté soutěže Výtah na TV Óčko, fulnecká funková vystřelovačka Jednoduše - dvoje kule. Hezký poslech a pohled bude na fulnecké holky Young Lighters, předskokanky kapely Chinaski při přivítání wimbledonské šampiónky Petry Kvitové. A to není zdaleka všechno, vlakčeta slibuje ještě plejádu dalších účinkujících.

Fotogalerie: 
Autor: 
redakce