Podzim přivítáme s Moravankou

Čtvrtek, 21.8.2014

Městské kulturní centrum pozve v září do Fulneku nestárnoucí Moravanku. Populární dechovka pod taktovkou Jana Slabáka se spolu s moderátorem Českého rozhlasu Václavem Bělohlavým představí v MKCF 20.9 .

Je to ještě daleko, až na prahu podzimu, ale na vstupné, které bude mít podobu rovných dvou stovek, můžete v srpnu uplatnit prázdninovou slevu. Vstupenky za zvýhodněnou cenu 160 Kč se budou do 31.8. prodávat v Městském informačním centru a v Městském kulturním centru, v akci vám je prodá také Teta (ne vaše, ale drogerie).

Moravanka vystoupí ve Fulneku od 16 hodin. Jejími vítanými předskokany budou "domácí" Fulnecká kapela a Děrničanka.

Moravanka Jana Slabáka

Legenda tuzemské dechové hudby začala psát svou historii v roce 1971. Vyprodané koncerty, rozebrané statisícové náklady hudebních nosičů u nás i v zahraničí a široký okruh posluchačů několika generací svědčí o obrovské oblibě této kapely.

Muzikanti Moravanky absolvovali brněnskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění, mají za sebou praxi v symfonických, divadelních nebo tanečních a jazzových orchestrech. Jejich repertoár vychází z moravského folkloru. Osobitý zvuk, styl, výraz a temperament, se kterým tato kapela hraje, jsou vlastní spíše jazzovým formacím, proto někteří odborníci titulují Moravanku jako "Swing po slovácku".

V současnosti na koncertních pódiích s Moravankou zpívají Daniela Magálová, Břetislav Osička a Ivana Slabáková, která je i moderátorskou duší kapely.

V roce 2006 byl kapelník Moravanky Jan Slabák uveden Karlem Gottem za mimořádný tvůrčí přístup k dechové hudbě do „Křesla tradice a slávy“.

Fotogalerie: 
Autor: 
redakce