Slavnosti jiřinek v Kuníně, letos s Hradišťanem

Úterý, 9.9.2014

Opět po roce se jiřinky v Kuníně dostávají do popředí zájmu. Tento fenomén je spojen s postavou prvního kunínského faráře Josefa Ignáce Turka, jednoho z největších pěstitelů a šiřitelů jiřinek v Čechách a na Moravě.

Zámek a kostel, to byla místa dříve věnovaná jiřinkovým aranžmá. Letos nově se budou moci příchozí pokochat květinovými vazbami v prostorách zámeckého vestibulu na zámku v Kuníně a zcela mimořádně i v centrální části zámecké kuželny, kde bude malá výstava jiřinek, a to po celý víkend 13. a 14. září od 9 do 17 hodin. Plastiky z umělecké školy Ave Art z Ostravy rozmístěné v zámeckém parku se stanou nedílnou součástí jiřinkového aranžmá a umocní prožitek z vnímání této mimořádné květiny. Květinová aranžmá budou dílem zahradníka Jaroslava Kubálka a jeho týmu.

Nedaleko zámku se nachází zámecké zahradnictví, kde si každý bude moci prohlédnout políčko plné jiřinek a dozvědět se mnoho o této květině.

O pouťovém víkendu 13. a 14. září v Kuníně bude možné potěšit se nejen krásnými květinami, ale je připraven i hudební zážitek v podobě koncertu kapely Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou, která v zámeckém parku v Kuníně vystoupí v sobotu 13. září v 14:30. Vstupenky jsou v předprodeji na Obecním úřadě v Kuníně nebo v Informačních centrech v Novém Jičíně, Fulneku a Bílovci nebo přímo na místě za 150 Kč.

Autor: 
red