Dny evropského dědictví otevřou památky a jejich zákulisí také ve Fulneku

Čtvrtek, 11.9.2014

European Heritage Days (EHD, Dny evropského dědictví) otevírají každý rok v září nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.  Jsou významnou celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí, která pomáhá hledat cesty ke kořenům naší, evropské i světové civilizace. Národní zahájení EHD v České republice se odehrálo 6. září v Opavě.

K Opavě se připojují další historická města České republiky, nechybí ani Fulnek. Útroby nejvýznamnějších fulneckých památek se veřejnosti poodhalí v pátek 19. a v neděli 21. září. Den otevřených památek zve na prohlídkovou trasu městem a k návštěvě například Kapucínského kláštera, vily Loreta, zvonice neboli Černé věže, kostela Nejsvětější trojice, ale i vzdálenějšího Žákovského háje a dalších historických památek.

Na prohlídky, které začínají vždy ve 14 hodin, je třeba se předem registrovat v Informačním centru v Knurrově  paláci osobně, popř. tel.: 556 713 713, mobil: 725 310 763 nebo e-mailem:  mic@fulnek.cz.

Město Fulnek, barokní perla Moravského Kravařska, má (včetně obcí) jednu národní kulturní památku, 46 kulturních památek a na třicet dalších památek místního významu. V roce 1992 byla historická část Fulneku prohlášena městskou památkovou zónou.

Fotogalerie: 
Autor: 
redakce