Sport

Lukavecký rodák Bohumil Pater vstoupí do Síně slávy české turistiy

Čtvrtek, 25.9.2014

Klub českých turistů a osadní výbor v Lukavci chystají na sobotu 27. září velkou slávu. Místní rodák Bohumil Pater bude uveden do Síně slávy české turistiky, kde stane po boku takových osobností, jakými byli Vladimír Vašek, Vojtěch Náprstek nebo Jiří Guth-Jarkovský. O den později se současně slaví devadesátiny Masarykovy chaty na Beskydě - Bílá.

Lukavečtí a další příznivci významného rodáka mají sraz v sobotu v deset u hasičárny. Čeká je odhalení nového turistického informačního panelu s několika vzpomínkovými slovy o Bohumilu Paterovi. K tomu bude vyhrávat country hudba, vystoupí žáci fulnecké ZUŠ. Podávat se budou mj. míchané drinky od Jindřicha a koláčky.

Hodinu před polednem dorazí do Lukavce účastníci pochodu a cyklojízdy. Po pojmenování modré turistické trasy "Cestou Bohumila Patera" startuje pochod v 9 hodin z nádraží ČD ve Fulneku, cyklojízda vyráží ve stejném čase od zámku v Hradci nad Moravicí.

Fotbalisté ztratili v Bartošovicích a vyhráli nad Odrami

Pondělí, 22.9.2014

Týden poté, kdy Fotbal Fulnek rozdrtil Štramberk v poměru 8:1, vyjel klub na zápas do Bartošovic, kde prohrál nejtěsnějším rozdílem 0:1.

Prohrát na půdě půdě Bartošovic však není žádná ostuda. Prosperita je s jedinou porážkou lídrem soutěže, naposledy zvítězila na trávníku třetího Mořkova 3:0. Tři úspěšné trefy zaznamenali v sobotu 20. září také Fulnečtí, když porazili poslední Odry B 3:1 (2:0). Po připsání tří bodů se Fotbal posunul v tabulce okresního novojičínského přeboru o jednu příčku a po šesti odehraných zápasech mu tak patří osmé místo (7 bodů, skóre 16:11).

Nyní mají fulnečtí fotbalisté šanci svou bilanci ještě vylepšit, čeká je totiž série duelů v domácím prostředí. V sobotu 27. září přijede druhý Sokol Kunín (16.00 hod.), 4. října Lichnov (15.30) a 11. října Mořkov (15.00).

V přiložené tabulce nabízíme ohlédnutí za úspěšnou sezonou 2013/2014, v níž fotbal Fulnek vybojoval třetí místo.

Fulnečtí fotbalisté konečně zabrali a rozstříleli Štramberk

Úterý, 9.9.2014

Srpnový vstup do nové sezony okresního přeboru se fulneckým fotbalistům příliš nevydařil. Na úvod si odvezli remízu 1:1 ze Studénky, další zápas Fulnek - Skotnice 3:5 domácího fanouška určitě zarmoutil, následovala prohra 1:2 v Trojanovicích.

Zato první záříjový mač se nadmíru povedl. V sobotu 6. září Fulnečtí zostudili Štramberk kanonádou 8:1. Po čtyřech odehraných kolech okupuje Fulnek se čtyřmi body devátou příčku, zásluhou vysoké výhry nad Štramberkem má výrazně pozitivní skóre 13:9. Tabulce okresního přeboru vévodí Mořkov, který zatím neokusil hořkost porážky.

K příštímu utkání zajíždí fulnecký tým v neděli 14. září do Bartošovic, doma vyzve v sobotu 20. září zatím poslední Odry B.

Půlmaraton: Dát na prdel těm, co zůstali na gauči

Pátek, 5.9.2014

To tady ještě nebylo - v sobotu 13. září se poběží první ročník štafetového půlmaratónu ve Fulneku. Akci s neoficiálním mottem "Je celkem jedno jak rychle běžíš, protože v každém případě dáváš na prdel všem těm, co sedí doma na gauči!" pořádá sdružení 4Fulnek ve spolupráci s Městským kulturním centrem ve Fulneku.

Přihlášky soutěžících, kteří se vydají (postupně ve štafetě čtyřikrát) na šestikilometrovou trať, už jsou uzavřeny, do zahrady MKCF ale může přijít v sobotu dopoledne každý. Povzbuzovat, dát si nějaké dobrůtky (nápoje a vyhlášené míchané drinky zajišťuje lukavecký Hostinec U Jindřicha), nechat si na obličej namalovat jiný obličej nebo zabavit prcky v dětském koutku.

Více informací na oficiálním webu závodu www.stafeta.4fulnek.cz.

Petra převzala klíč od města

Úterý, 15.7.2014

Když fulnecká rodačka ovládla prestižní Wimbledon poprvé v roce 2011, dostalo se jí při bouřlivých oslavách čestného občanství Fulneku. Teď, když se Petra Kvitová triumfálně vrátila s druhým wimbledonským talířem, předala jí starostka Jana Mocová klíč od města. "Tento klíč otevírá brány k srdcím Fulnečanů i k celému městu. Na klíči je znak města a srdíčko, to je to srdce Fulnečanů," zdůraznila starostka, že klíč předávají své Petře s láskou. Radostnému okamžiku přihlížely více než tři tisícovky natěšených fanoušků a obdivovatelů. "Děkuji vám všem, kteří jste mě přišli přivítat do Fulneku. Bylo to zábavné," vyznává se česká tenisová hvězda na facebookové síti.

Fulnek přivítá Petru, ta přiveze Chinaski

Čtvrtek, 10.7.2014

Fulnek se chystá na velkolepé přivítání wimbledonské vítězky Petry Kvitové. Ta do města dorazí v neděli v podvečer, se svými fanoušky se setká na zahradě Městského kulturního centra. 

Akce začne v 17 hodin koncertem místních kapel, další program se teprve upřesňuje. Hlavní hvězdou večera bude - samozřejmě kromě Petry - kapela Chinaski, kterou wimbledonská šampionka do Fulneku pozvala. A podle zpráv z radnice i z okolí Petry Kvitové dojde i na další překvapení.

Vstup na akci je zdarma.

 

Petra Kvitová ovládla podruhé Wimbledon a stala se jeho princeznou

Neděle, 6.7.2014

Mohli jsme to všichni sledovat v živém televizním přenosu. Petra proměnila hned první mečbol a ve vítězné euforii se svalila na trávník centrálního kurtu. Ačkoliv konzervativní Wimbledon nekompromisně vyžaduje bílé oblečení a například Helena Suková si kdysi musela přelepit černé proužky na teniskách, vplula novopečená wimbledonská šampionka do oslavného reje s nebílými a od trávy zabarvenými zády.

A se slzami. Snažila se je potlačit, ale při objímání se svým týmem a s rodiči v české lóži ani při rozhovoru pro aplausující diváky to prostě nešlo. Vždyť naměkko byli i chlapi, trenér David Kotyza či otec Jiří Kvita. To když přímo na kurtu vložila jeho dcera do anglicky vedeného rozhovoru českou větu. "Všechno nejlepší, tati," popřála tátovi k nedělním 63. narozeninám.

Petra je podruhé ve finále Wimbledonu

Čtvrtek, 3.7.2014

Petra Kvitová si po třech letech připomene, jak chutná wimbledonské finále. V české semifinálové bitvě byla úspěšnější a porazila krajanku Lucii Šafářovou 7:6 a 6:1.

Historicky první české semifinále grandslamového turnaje se zapíše do análů All England Clubu ještě jednou kuriozitou. Po 22 letech se konalo na grandslamu čistě levácké semifinále. V roce 1992 se střetly levoruké Monica Selešová a Martina Navrátilová.

Petra: Zopakuje tenisovou pohádku z roku 2011?

Středa, 2.7.2014

Petra Kvitová napsala ve Wimbledonu 2014 další úspěšnou kapitolu. Vyčaruje svou tenisovou raketou na travnatých dvorcích All England Cupu ještě dvě vítězná pokračování? To napoví čtvrteční duel s krajankou Lucií Šafářovou, která se v Londýně potkala s životní formou.

Turnajový pavouk posílá Petře do cesty už třetí Češku. V prvním kole vyřadila po setech 6:3 a 6:0 Andreu Hlaváčkovou, v dalším českém derby zdolala ve čtvrtfinále Barboru Záhlavovou-Strýcovou 6:1, 7:5. Nyní ji čeká bitva s Lucii Šafářovou, s níž má doposud jednoznačnou bilanci. Levoruké tenistky se utkaly pětkrát, všechny souboje ovládla Kvitová. „Petra miluje hru na trávě, už tady dokázala vyhrát titul a je skvělou hráčkou patřící do nejlepší světové desítky. Sice jsem ji nikdy neporazila, ale před dvěma týdny v Eastbourne už jsem byla velmi blízko," vzpomíná Šafářová nedávnou porážku na trávě 1:6, 7:5 a 6:7.

Kvitová zdolala Venus

Pátek, 27.6.2014

Petra Kvitová, jejíž první tenisové krůčky pamatuje Fulnek, si dnes ve Wimbledonu vyšlápla na Venus Williamsovou. Petra ovládla trávník v All Englaand Clubu v roce 2011, Venus si odvezla z Londýna vítěznou trofej pětkrát. Páteční zápas Petra vyhrála 5:7, 7:6, 7:5.

"Opravdu jsem chtěla vyhrát. Byla jsem před zápasem hodně nervózní. Věděla jsem, že tu pětkrát vyhrála a ráda hraje na centrálním kurtu, stejně jako já. Měla jsem z ní respekt. Bylo to pro mě psychicky hodně těžké. Ale myslím, že psychicky jsem byla o něco silnější než ona. Proto si myslím, že jsem vyhrála," svěřila se po souboji serveru sport.idnes.cz šťastná a unavená Petra.

Když zdolalal americkou rivalku, má Petra Kvitová cestu ve své části tenisového pavouka docela vymetenou. Teď ji čeká Číňanka Pcheng Šuaj, v případě vítězství pak úspěšnější žena z duelu Wozniacká vs. Záhlavová-Strýcová.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport