Kvitová zdolala Venus

Pátek, 27.6.2014

Petra Kvitová, jejíž první tenisové krůčky pamatuje Fulnek, si dnes ve Wimbledonu vyšlápla na Venus Williamsovou. Petra ovládla trávník v All Englaand Clubu v roce 2011, Venus si odvezla z Londýna vítěznou trofej pětkrát. Páteční zápas Petra vyhrála 5:7, 7:6, 7:5.

"Opravdu jsem chtěla vyhrát. Byla jsem před zápasem hodně nervózní. Věděla jsem, že tu pětkrát vyhrála a ráda hraje na centrálním kurtu, stejně jako já. Měla jsem z ní respekt. Bylo to pro mě psychicky hodně těžké. Ale myslím, že psychicky jsem byla o něco silnější než ona. Proto si myslím, že jsem vyhrála," svěřila se po souboji serveru sport.idnes.cz šťastná a unavená Petra.

Když zdolalal americkou rivalku, má Petra Kvitová cestu ve své části tenisového pavouka docela vymetenou. Teď ji čeká Číňanka Pcheng Šuaj, v případě vítězství pak úspěšnější žena z duelu Wozniacká vs. Záhlavová-Strýcová.

"Střetla jsem se tu s ní při olympiádě. Hraje placky, často po lajně, servíruje slušně. Možná to bude podobné jako s Barthelovou. Bude hodně riskovat, půjde do mě. To stejné budu dělat já. Chci vydržet do konců setů, kdy by mohla polevit a něco zkazit," říká před bitvou s Asiatkou Petra.

My budeme u toho se sevřenými palci, aby Petra dopadla lépe než Valmezák Berdych, který ztroskotal na Chorvatu Marinu Ciličovi.

Autor: 
redakce