Petra: Zopakuje tenisovou pohádku z roku 2011?

Středa, 2.7.2014

Petra Kvitová napsala ve Wimbledonu 2014 další úspěšnou kapitolu. Vyčaruje svou tenisovou raketou na travnatých dvorcích All England Cupu ještě dvě vítězná pokračování? To napoví čtvrteční duel s krajankou Lucií Šafářovou, která se v Londýně potkala s životní formou.

Turnajový pavouk posílá Petře do cesty už třetí Češku. V prvním kole vyřadila po setech 6:3 a 6:0 Andreu Hlaváčkovou, v dalším českém derby zdolala ve čtvrtfinále Barboru Záhlavovou-Strýcovou 6:1, 7:5. Nyní ji čeká bitva s Lucii Šafářovou, s níž má doposud jednoznačnou bilanci. Levoruké tenistky se utkaly pětkrát, všechny souboje ovládla Kvitová. „Petra miluje hru na trávě, už tady dokázala vyhrát titul a je skvělou hráčkou patřící do nejlepší světové desítky. Sice jsem ji nikdy neporazila, ale před dvěma týdny v Eastbourne už jsem byla velmi blízko," vzpomíná Šafářová nedávnou porážku na trávě 1:6, 7:5 a 6:7.

Čtyřiadvacetiletá Petra je v žebříčku WTA na 6. místě, o tři roky starší Lucii patří 23. příčka. „Znám Petru od jejích 14 let. Hrajeme ve stejném klubu, takže jsem byla u toho, když tenisově vyrůstala a dosahovala skvělých výsledků. Často jsme spolu trénovaly a pro mě bylo motivující vidět někoho blízko sebe, že se mu takhle daří," vzpomíná brněnská rodačka na společné tenisové začátky s fulneckou odchovankyní.

Už teď je jisté, že Česko bude mít ve finále Wimbledonu zastoupení. A cesta ke konečnému triumfu je snadnější než jindy. Ze hry jsou sestry Williamsovy, které turnaj nezastihl v dobré pohodě. Vypadla už také druhá na žebříčku ATP Li Na z Číny, na semifinále letos nedosáhly ani další horké favoritky, Ruska Šarapovová, polská Agnieszka Radwanská a Běloruska Azarenková.

Přesto vítězka českého duelu přistoupí k finálovému vyvrcholení s respektem. Druhou semifinálovou dvojici totiž tvoří letos velmi úspěšná Rumunka Halepová, která po finále v paříském Roland Garros poskočila na třetí stupínek tenisové žebříčku, a Eugenie Bouchardová. Tato vycházející kanadské hvězda se letos dostala do semifinále na Australian Open i v antukové Paříži, v Londýně to zopakovala a ráda by dosáhla ještě vyšší mety.

Tak Petro, případně Lucie, jsme mezi těmi, kdo drží palce!

Autor: 
redakce