Petra je podruhé ve finále Wimbledonu

Čtvrtek, 3.7.2014

Petra Kvitová si po třech letech připomene, jak chutná wimbledonské finále. V české semifinálové bitvě byla úspěšnější a porazila krajanku Lucii Šafářovou 7:6 a 6:1.

Historicky první české semifinále grandslamového turnaje se zapíše do análů All England Clubu ještě jednou kuriozitou. Po 22 letech se konalo na grandslamu čistě levácké semifinále. V roce 1992 se střetly levoruké Monica Selešová a Martina Navrátilová.

Petra tedy porazila svou fedcupovou spoluhráčku i v šestém vzájemném souboji na okruhu WTA. Šafářová zaplatila v úvodu zápasu nováčkovskou daň, do grandslamového semifinále se prokousala poprvé v životě. Brzy však začala hrát svou agresivní hru, srovnala s favoritkou krok a dovedla první set do dramatické koncovky. Druhou sadu už Kvitová ovládla a proměnila hned první mečbol. „Jsem nesmírně šťastná, že jsem vyhrála. Byl to těžký zápas, hlavně psychicky. Lucie je moje kamarádka a navíc tady hrála životní tenis. Ale já jsem výborně podávala a utkání jsem nakonec zvládla," svěřila se po vítězství fulnecká odchovankyně.

Šafářová však po spanilé jízdě wibledonským turnajem nemusí smutnit. Předvedla životní výkon a v žebříčku WTA by se měla posunout na sedmnáctou příčku.

Kvitová se bude soustředit na sobotní finále, kde ji vyzve Kanaďanka Eugenie Bouchardová, která zdolala ve dvou setech Halepovou z Rumunska. Pro dvacetiletou půvabnou tenistku to bude na rozdíl od Češky premiérové grandslamové finále.

Petra se v sobotu 5. července stane teprve čtvrtou českou tenistkou, která se do finále Wimbledonu dostala více než jednou. Před ní se to povedlo Martině Navrátilové, Haně Mandlíkové a Janě Novotné. V Londýně má Kvitová skvělou bilanci. V posledních 28 soubojů ovládla 25, dvakrát nestačila na Serenu Williamsovou a loni turnaj předčasně opustila, když podlehla Flipkensové z Belgie. Dá nám pozítří Petra u příležitosti státního svátku dárek v podobě druhého Wimbledonského triumfu? „Ještě mám dva dny, abych se připravila. Vím, jaké to je, když člověk drží trofej. Udělám, co budu moct, abych si ten pocit zopakovala,“ slibuje dcera fulneckého místostarosty na stánkách sport.idnes.cz sobě i fanouškům.

Autor: 
redakce