Zprávy

Starostkou Krištofová, nezávislí Za lepší Fulnecko vytěžili maximum

Pondělí, 10.11.2014

Fulnek má nové vedení: starostku Janu Mocovou vystřídala po pondělním hlasování zastupitelů (9:6) Radka Krištofová (ČSSD). Kromě socialistů (celkem 3 hlasy) ji podpořili komunisté (1), lidovci (2) a dva kandidáti SNK Za lepší Fulnecko.

Právě ti vytěžili z nepřehledné volební situace maximum: ve volbách získali jen dva mandáty, oba však dokázali proměnit v posty ve vedení města. František Schindler se stal místostarostou, Radek Jaborský radním. Radu dále doplnili Václav David (KDU-ČSL) a Jitka Krčmářová (ČSSD).

Volby ve Fulneku a jeho částech byly mimořádně vyrovnané – a z hlediska jednotlivých území zároveň velmi odlišné. Město si může připočítat jeden jasný klad: volební účast (téměř 45 procent) výrazně převýšila průměrnou volební účast v Moravskoslezském kraji, která je lehce přesáhla 38 procent. Oproti volbám v roce 2010 však přišlo ve Fulneku a jeho částech k volbám o 2 procenta méně obyvatel.

MŠ U Sýpky: na vítězném návrhu se shodli odborníci i veřejnost

Pondělí, 10.11.2014

Architektonická soutěž o návrh na výstavbu nového objektu mateřské školy v areálu stávající MŠ U Sýpky vyvrcholila veřejnou prezentací všech návrhů, na níž výběrová komise představila tři nejlepší. Na tom vítězném se odborníci shodli s přítomnými občany, kteří se mohli vyjádřit vhozením hlasovacího lístku pro jednu ze tří studií.

„Těší mě, že výsledky komise a názory veřejnosti se shodují. Mě vítězný návrh také zaujal, vhodně začleňuje objekt do terénu a vytváří ideální podmínky pro děti,“ řekla starostka Jana Mocová.

Pejskaři si mohou od září přijít pro sáčky na exkrementy

Sobota, 20.9.2014

Fulnečtí majitelé psů, kteří řádně uhradili poplatky za své domácí či zahradní miláčky, dostávají od města každý rok balíček sáčků na psí exkrementy. Zároveň na něj má nárok každý, koho Obecně závazná vyhláška od poplatku osvobodila. Na jednoho psa lze nárokovat jeden balíček.

Radní vedla při schvalování pravidel pro vydávání sáčků snaha o zlepšení čistoty a hygieny ve městě. Současně tak chtějí odměnit všechny pejskaře, kteří za své psy platí příslušný poplatek.

Sáčky si mohou zájemci vyzvedávat průběžně na finančním odboru Městského úřadu ve Fulneku, kde je zároveň možné poplatek za aktuální rok či dlužné částky z minulých let uhradit. Po ověření bezdlužnosti dostanou žadatelé sáčky přímo na úřadu. Sáčky se vydávají od začátku září v úředních hodinách MěÚ.

Farmářský trh v Lukavci

Čtvrtek, 18.9.2014

Lukavečtí zvou na první ročník farmářských trhů. Ty se odehrají v sobotu 20. září od 9 do 14 hodin na místním hřišti TJ Sokol.

Na trzích můžete prodat přebytky z vlastní zahrádky nebo se předzásobit na zimu. Na příchozí čekají lokální potraviny, rukodělné výrobky, Štramberské uši, masné produkty z Mořkova, míchané koktejly a pivo z nabídky U Jindřicha, voňavé kafe z fulnecké Komenského kavárny, kozí produkty ze Šťastné kozy, biopotraviny ze Sokolího hnízda, Davídkovo koření, domácí česnek, bylinky, čaje, zdravá výživa,...

Ranč Sokolí hnízdo zajistí prezentaci koně plemene Pura Raza Espanola a ukázku jezdeckého výcviku mladých koní.  V doprovodném programu najdeme barmanskou show, pivní soutěže, projížďku na poníkovi či výstavku pivních sklenic. Farmářské svátky zpestří workshopy na téma drátkování a pletení náramků, se svou troškou do mlýna přijde také keramický kroužek. Kulturního ducha vnese na hřiště v Lukavci Základní umělecká škola Fulnek.

Hladké Životice si připomenou 690. výročí

Úterý, 16.9.2014

Nejbližší víkend, kdy léto přejde v podzim,  oslaví Hladké Životice 690. výročí svého vzniku. Při této příležitosti zvou veřejnost na výstavu "Od historie po současnost", spojenou s výstavou obrazů Lumíra Sklenáka.

Hladké Životice

mají ve svém znaku „osmikolo“ s dvojnásobným počtem paprsků. Pamatují starší dobu kamennou. Také později se zapsaly do historie. Jantarová stezka, která směřovala od Dunaje k Baltskému moři, vedla od Pustějova přes Hladké Životice směrem na Vražné. První písemná zmínka o Hladkých Životicích pocházi z roku 1324, kdy byla obec součástí fulneckého panství, toho času v držení pánů z Kravař. Původně česká obec však dostala počátkem 15. století německý ráz. V nejstarších listinách je její název uváděn  jako "Sibottendof".

Fulnek otevírá sběrný dvůr

Čtvrtek, 11.9.2014

Fulnek bude mít od 22. září svůj sběrný dvůr. Bude otevřen v areálu Technických služeb v Bílovecké ulici.

Odpad do sběrného dvora mohou ukládat pouze  fyzické osoby -  občané města Fulneku a místních částí.  Odebírat se budou zejména znečištěné obaly, oděvy, papír a kartóny, odpadní sklo, plasty, objemný komunální odpad, pneumatiky, barvy, ředidla, oleje, elektrozařízení, dřevo. Sběrný dvůr nepřijme domovní komunální, stavební a biologicky rozložitelný odpad. Tyto lze operativně za poplatek uložit v Technických službách.

 

PODMÍNKY PRO UKLÁDÁNÍ ODPADŮ VE SBĚRNÉM DVOŘE FULNEK

 

Hrozí promlčení causy Městské lesy Fulnek. Radnice apeluje na policii

Pondělí, 1.9.2014

Causa Městských lesů Fulnek, ve kterých po minulém vedení města zůstala téměř šestimilionová sekera, zůstává i po více než třech letech od podání trestního oznámení na mrtvém bodu. Policie případ už podruhé odložila bez odhalení viníka, město proti tomu stejně jako v prvním případě podalo stížnost. V důsledku postupu či spíše nečinnosti orgánů činných v trestním řízení totiž hrozí promlčení celého případu.

„Po našem nástupu na radnici v roce 2010 jsme si potvrdili to, na co jsme již v předchozích letech jako opoziční zastupitelé upozorňovali. V organizaci nefungovalo účetnictví ani skladová evidence, neuvěřitelně laxní byl i přístup předchozího vedení města. Což vyvrcholilo tím, že jsme objevili a museli uhradit téměř šestimilionový dluh, který zbytečně zatížil hospodaření města,“ řekla starostka Fulneku Jana Mocová.

V Děrném se toho na sklonku léta děje... o pozornost se hlásí myslivci i modeláři

Pátek, 22.8.2014

Okurková sezona pomalu končí, v Děrném o sobě dávají vědět místní myslivci i modeláři. Chlapi vonící lesem se loučí s létem tradičním mysliveckým odpolednem, modeláři zase obnovují činnost a chtějí naplnit volný čas dětí.

Myslivci

zvou na nejbližší sobotu. 23. srpna v 13 hodin začíná na myslivecké chatě v Děrném "Tradiční myslivecké odpoledne". Co slibuje? Samozřejmě mysliveckou kuchyni, srnčí guláš, divočáka, zelí, knedlíky, svíčkovou... O zábavu a vytrávení se postará střelba ze vzduchovky, kolo štěstí, skákací hrad i laserová střelnice, kde lze střelit divočáka či letící kačenu.

Modeláři

Skok do školního roku se chystá v Lukavci

Pátek, 22.8.2014

Start do začínajícího školního roku bývá obvykle ospalý. Po dlouhých prázdninách se nikomu nechce, první dny se odvíjejí a rozmotávají jako ve zpomaleném filmu. Proto přišli lukavečtí s nápadem vše nakopnout a akcelerovat. To pravé a cool vítání školního roku se odehraje až v sobotu 6. září na hřišti TJ Sokol v Lukavci.

Brány sportovního areálu se otevírají přesně hodinu po poledni. Organizátoři slibují soutěžní trať, facepainting pro děti dokonce zdarma, adrenalinovou obří skluzavku a skákací hrad. Kolem páté odpolední pozve klaun Pepino na zábavné hudební vystoupení pro děti, nazvané "PRCEK PEPINO SHOW".

Představí se také záchranné složky - sanitka, dopravní policie, hasiči. Své umění předvedou při simulované dopravní nehodě s vyproštěním a záchranou.

Ministerstvo pastelkovné neobnoví, fulnecká radnice přesto prvňáčkům přispěje

Úterý, 19.8.2014

Letní prázdniny se přechýlily do poslední čtvrtiny, blíží se začátek školního roku, který startuje v pondělí 1. září. Rodiče zejména budoucích prvňáčků budou muset sáhnout hlouběji do peněženky, aby svým ratolestem nakoupili vše, co pro zahájení školní docházky potřebují.

Dříve rodinám prvňáčků vypomáhalo ministerstvo školství vyplácením tzv. pastelkovného. Jenže před dvěma lety politici kvůli úsporám pastelkovné zrušili. Jeho obnovu ministerstvo zatím neplánuje, a tak se rodiče budoucích školáků státního příspěvku na školní potřeby nedočkají ani letos.

Některé obce a města přesto rodinám finančně pomohou a náš Fulnek je jedním z nich. Fulnecká radnice už třetím rokem vyčlenila část peněz na podporu dětí, které poprvé usednou do školních lavic. Letos jich podpoří 67.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Zprávy