Čtyři tuny papíru a desetitisíce tetrapaků

Sobota, 26.7.2014

Výsledky letošní sběrové mánie na obou fulneckých základních školách jsou neuvěřitelné a blíží se dávným dobám, kdy se „sběr“ nosil do školy povinně. Děti za školní rok přinesly téměř čtyři tuny papíru a zhruba 100.000 nápojových kartonů, lidově označovaných jako tetrapaky.

Podle ředitelek škol děti motivoval loňský úspěšný ročník i ceny pro vítěze – zejména tablety a poukázky do Heiparku v Tošovicích.

„Soutěž hodnotím kladně. Souvisí s environmentální výchovou ve škole, vytvářením postoje k životnímu prostředí, hospodárnosti v nakládání se surovinami,“ vysvětlila ředitelka ZŠ TGM Anna Kolovratová. Speciálně vyzdvihla úsilí žáků, kteří využívali jen zdroje rodiny a známých a přesto se umístili na čelních místech.

V „horní“ škole se naplno projevila hráčská vášeň a část žáků taktizovala, jako by šlo o mistrovství světa. „Někteří soutěžící si tetrapaky nechávali až do finiše, takže v posledním týdnu zamíchali pořadím, které už vypadalo jednoznačně,“ říká ředitelka ZŠ JAK Vilma Klevarová. Ta oceňuje hlavně to, že do městského projektu se zapojily celé rodiny.

Velkolepého vyhlášení se zúčastnilo na 300 dětí z obou škol. MKCF pro ně ve spolupráci s hasiči, bílovecký gymnáziem a společností EKO-KOM připravilo program plný poučení i zábavy. „Těší mě, že se projekt ve školách uchytil. Je to sice pro všechny práce navíc, ale myslím, že právě tohle je škola hrou, která by se dnes Komenskému líbila,“ řekla starostka Jana Mocová, která dětem předávala ceny.

 

Výsledky

Tetrapaky

ZŠ TGM

 1. Natálie Divincová (7.B)                    10 600
 2. Marie Čížová (7.B)                           5 530
 3. Nela Cihlářová (5. tř.)                       5 240

ZŠ JAK

 1. Tomáš Hrda (2.C)                        10 050
 2. Jan a Miloš Zichovi (3.A)                8 444
 3. Šárka Majerová (9.A)                     5 705

Papír

ZŠ TGM

 1. 3. třída
 2. 1.B
 3. 2.B

ZŠ JAK

 1. 3.A
 2. 7.A
 3. 4.A
Fotogalerie: 
Autor: 
vs