Ministerstvo pastelkovné neobnoví, fulnecká radnice přesto prvňáčkům přispěje

Úterý, 19.8.2014

Letní prázdniny se přechýlily do poslední čtvrtiny, blíží se začátek školního roku, který startuje v pondělí 1. září. Rodiče zejména budoucích prvňáčků budou muset sáhnout hlouběji do peněženky, aby svým ratolestem nakoupili vše, co pro zahájení školní docházky potřebují.

Dříve rodinám prvňáčků vypomáhalo ministerstvo školství vyplácením tzv. pastelkovného. Jenže před dvěma lety politici kvůli úsporám pastelkovné zrušili. Jeho obnovu ministerstvo zatím neplánuje, a tak se rodiče budoucích školáků státního příspěvku na školní potřeby nedočkají ani letos.

Některé obce a města přesto rodinám finančně pomohou a náš Fulnek je jedním z nich. Fulnecká radnice už třetím rokem vyčlenila část peněz na podporu dětí, které poprvé usednou do školních lavic. Letos jich podpoří 67.

„Chtěli jsme, aby prvňáčci měli všechno, co potřebují. Domluvili jsme se školou, že když přispějeme pětistovkou, tak to bude dostatečná částka, a oni pro ně nakoupí vše potřebné,“ vyjadřuje se k vítanému počinu radnice starostka Jana Mocová.

Fotogalerie: 
Autor: 
redakce