V Děrném se toho na sklonku léta děje... o pozornost se hlásí myslivci i modeláři

Pátek, 22.8.2014

Okurková sezona pomalu končí, v Děrném o sobě dávají vědět místní myslivci i modeláři. Chlapi vonící lesem se loučí s létem tradičním mysliveckým odpolednem, modeláři zase obnovují činnost a chtějí naplnit volný čas dětí.

Myslivci

zvou na nejbližší sobotu. 23. srpna v 13 hodin začíná na myslivecké chatě v Děrném "Tradiční myslivecké odpoledne". Co slibuje? Samozřejmě mysliveckou kuchyni, srnčí guláš, divočáka, zelí, knedlíky, svíčkovou... O zábavu a vytrávení se postará střelba ze vzduchovky, kolo štěstí, skákací hrad i laserová střelnice, kde lze střelit divočáka či letící kačenu.

Modeláři

si zase zatrhli v kalendáři poslední prázdninový den. Letecko-modelářský klub Děrné hodlá po pauze obnovit svou činnost. Od nového školního roku začíná pracovat kroužek mladých modelářů. Děti ve věku cca od 2. třídy základní školy a starší mají možnost naučit se pod vedením zkušených vedoucích vytvářet modely nejenom letadel. Kroužek se bude scházet pravidelně každou neděli od 9.30 do 11.30 hod. Na první setkání se modeláři těší v neděli 31. srpna v 9.30 hodin v klubovně na hřišti. "Prosíme rodiče, aby na první setkání doprovodili své děti, předáme jim podrobné informace," vzkazují modeláři.

 

Fotogalerie: 
Autor: 
redakce