Farmářský trh v Lukavci

Čtvrtek, 18.9.2014

Lukavečtí zvou na první ročník farmářských trhů. Ty se odehrají v sobotu 20. září od 9 do 14 hodin na místním hřišti TJ Sokol.

Na trzích můžete prodat přebytky z vlastní zahrádky nebo se předzásobit na zimu. Na příchozí čekají lokální potraviny, rukodělné výrobky, Štramberské uši, masné produkty z Mořkova, míchané koktejly a pivo z nabídky U Jindřicha, voňavé kafe z fulnecké Komenského kavárny, kozí produkty ze Šťastné kozy, biopotraviny ze Sokolího hnízda, Davídkovo koření, domácí česnek, bylinky, čaje, zdravá výživa,...

Ranč Sokolí hnízdo zajistí prezentaci koně plemene Pura Raza Espanola a ukázku jezdeckého výcviku mladých koní.  V doprovodném programu najdeme barmanskou show, pivní soutěže, projížďku na poníkovi či výstavku pivních sklenic. Farmářské svátky zpestří workshopy na téma drátkování a pletení náramků, se svou troškou do mlýna přijde také keramický kroužek. Kulturního ducha vnese na hřiště v Lukavci Základní umělecká škola Fulnek.

"Připravujeme prodej domácích přebytků , proto zveme všechny zahrádkáře a domácí kutily. Zákon umožňuje, že každý může takzvaně prodat jednorázově za 30 000 Kč svoje přebytky ze zahrádky, aniž by musel odvádět daň z příjmů," dodávají v pozvánce organizátoři z hostince U Jindřicha.

Fotogalerie: 
Autor: 
redakce